Do Not Hesitate

Sluit je aan bij Cinetree

Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms.

Vanaf €6.99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.

De Nederlandse inzending voor de Oscars van 2022 is Do Not Hesitate van Shariff Korver: de film volgt drie jonge Nederlandse soldaten die stranden in een oorlogsgebied. Wanneer ze een boze lokale tiener ontmoeten, lopen de spanningen hoog op. Do Not Hesitate laat op een aangrijpende manier zien hoe stress in een gevaarlijke situatie langzaam maar zeker alle goede bedoelingen overschaduwt.

Cinetree deelt 'Do Not Hesitate'

Must-see, omdat:

  • 1. Je volledig in het verhaal wordt meegezogen en dat is voor een groot deel te danken aan het indrukwekkende spel van de acteurs. Het spel tussen Erik (Joes Brauers) en Khalil (Omar Alwan) is hartverwarmend en hartverscheurend tegelijk.

  • 2. Mede dankzij het ijzersterke script, het krappe beeldformaat en de minimale setting houdt de film je constant in spanning.

  • 3. Do Not Hesitate een Nederlands project is waar je u tegen zegt en je aan alles voelt hoeveel tijd en aandacht de makers in deze film hebben gestopt.

Film in feiten

  • 1. Regisseur Shariff Korver heeft 10 jaar lang onderzoek gedaan nadat hij werd geïnspireerd door een artikel over Nederlandse soldaten. De soldaten mochten na hun deployment in een oorlogsgebied stoom afblazen in Griekenland door middel van feestjes en therapiesessies.

  • 2. Omar Alwan, de acteur die Khalil speelt, is een Syrische vluchteling die in 2018 naar Nederland is gekomen. Nadat hij werd gecast hebben de filmmakers het script aangepast, zodat het zou passen bij zijn afkomst en cultuur.

  • 3. Het geluid is zo ontworpen dat de bergen een spookachtige echokamer vormen.

“What’s your name?”

Erik (Do Not Hesitate)

Deze films werden ook geselecteerd door Cinetree

Stop Making Sense

Millenium Mambo

Les Amants du Pont-Neuf

Green Border

Gloria Bell

The Last Showgirl

Leila's Brothers

El Buen Patrón

Les choses qu’on dit, les choses qu’on fait

Ezra

Luce

Summerland

Liefjes

La Stanza del Figlio

The Nest

The Sisters Brothers

My Favourite Cake

Drive My Car

Parthenope

The Seed of the Sacred Fig

Sluit je aan bij Cinetree

Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms.

Vanaf €6.99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.