Drive My Car

Sluit je aan bij Cinetree

Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms.

Vanaf €6.99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.

Als theaterregisseur Yûsuke Kafuku naar Hiroshima moet voor een klus, krijgt hij een chauffeur aangewezen. Met tegenzin staat hij zijn geliefde rode Saab 900 af aan de jonge en zwijgende Misaki Watari. Al snel ontstaat er, ondanks de weinige woordenwisseling, een bijzondere band tussen de twee. Drive My Car is een prachtige roadmovie over twee uiterst verschillende figuren met complexe trauma’s, die elkaar vinden in hun stilzwijgen tijdens autoritjes in de rode Saab.

Cinetree deelt 'Drive My Car'

Must-see, omdat:

  • 1. De personages met weinig woorden toch enorm complex en gelaagd worden weergegeven.

  • 2. De rode Saab wordt omgetoverd tot een veilige plek die ruimte biedt voor verwerken van trauma’s, wat zorgt voor bijzondere gesprekken over verlies, acceptatie en trauma.

  • 3. Drive My Car, ondanks de lange duur, geen moment verveelt en nog lang in je hoofd blijft rondhangen na de aftiteling.

Film in feiten

  • 1. Drive My Car is gebaseerd op het gelijknamige korte verhaal van Haruki Murakami uit zijn verhalenbundel “Mannen zonder vrouw”, hoewel de regisseur zich ook liet inspireren door twee andere verhalen uit de bundel, namelijk “Scheherazade” en “Kino.”

  • 2. Tôko Miura, die de chauffeur speelt, reed in het echte leven geen auto en had niet eens een rijbewijs toen ze werd gecast.

  • 3. De film werd genomineerd voor vier Oscars, en verzilverde uiteindelijk het beeldje voor beste internationale film.

“If you really want to look at someone, then your only option is to look at yourself squarely and deeply.”

Kôshi Takatsuki (Drive My Car)

Deze films werden ook geselecteerd door Cinetree

Drie Dagen Vis

Alpha.

Tótem

Stop Making Sense

Millenium Mambo

Les Amants du Pont-Neuf

Green Border

Gloria Bell

The Last Showgirl

Leila's Brothers

El Buen Patrón

Les choses qu’on dit, les choses qu’on fait

Ezra

Luce

Summerland

Liefjes

La Stanza del Figlio

The Nest

The Sisters Brothers

My Favourite Cake

Sluit je aan bij Cinetree

Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms.

Vanaf €6.99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.