No Other Choice
Sluit je aan bij Cinetree
Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms.
Vanaf €6.99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.
In deze zwarte satire van de Koreaanse regisseur Park Chan-wook (Oldboy, Decision to Leave) volgen we Yoo Man-soo, een papierfabriekmanager die het helemaal gemaakt heeft: een mooi huis, een liefdevolle vrouw, twee kinderen en twee honden. Maar wanneer hij wordt ontslagen door toenemende automatisering, valt dat perfecte plaatje in duigen. Vastberaden gaat hij op zoek naar nieuw werk, maar na ruim een jaar zonder resultaat wordt zijn zoektocht steeds wanhopiger… en gewelddadiger. No Other Choice biedt een scherpe blik op mannelijkheid in crisis, kapitalisme en de meedogenloze arbeidsmarkt, met een absurdistisch randje.
Must-see, omdat:
1. No Other Choice een visueel spektakel is, waarin je wordt getrakteerd op stilistische cameravoering, inventieve montage en verrassende overgangen die je constant op scherp zetten.
2. Acteur Lee Byung-hun (Squid Game) weer op verbluffende wijze een wanhopige man weet neer te zetten, die verschrikkelijke keuzes maakt maar waar je toch voor blijft juichen.
3. De film op messcherpe en vaak absurdistische wijze laat zien hoe ver mensen gaan in een meedogenloze arbeidsmarkt, waar waardigheid en identiteit onder druk komen te staan.
Film in feiten
1. No Other Choice is gebaseerd op het boek ‘The Ax’ van de Amerikaanse schrijver Donald E. Westlake uit 1997. De Frans-Griekse filmmaker Costa-Gavras maakte in 2005 ook al een verfilming (Le Couperet) en No Other Choice is aan hem opgedragen.
2. Het huis waarin Man-soo en zijn familie wonen is speciaal voor de film gemaakt. Voor de prachtige woning heeft productie-ontwerper Ryu Seong-hie de stijl van het Franse provinciale huis, erg populair in de jaren ‘70 en ‘80 bij rijke Koreanen, gecombineerd met brutalistische architectuur.
3. Park Chan-wook’s adaptatie zou eigenlijk een Engelstalige film worden, maar hij had moeite met Amerikaanse investeerders vinden. Uiteindelijk is het een Koreaanse film geworden en misschien moeten we daar dankbaar voor zijn, we hebben nu immers Lee Byung-hun in de hoofdrol.
Yoo Man-su“You know what I’m feeling now? I’ve got it all.”
Deze films werden ook geselecteerd door Cinetree
Sluit je aan bij Cinetree
Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms.
Vanaf €6.99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.