Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms.
Vanaf €6,99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.
Sandra is een ras Amsterdammer en woont met haar twee kinderen en vriend William in een klein appartement. Waar ze tekort komt aan eten en geld, zit ze boordevol creativiteit en strijdlust. Met zo’n honderd bijbaantjes (en een illegale vishandel) sjoemelt ze zo veel mogelijk bij elkaar, maar wanneer haar bijstand wordt afgepakt en ze tienduizenden euro’s aan schulden blijkt te hebben, zijn de vele bijbaantjes niet meer genoeg. Treat Her Like A Lady is een kleurrijke dramedy over het volkse, flamboyante leven van een moeder die koste wat het kost haar kinderen bij zich probeert te houden.
1. De film en moeder Sandra blijven proberen om de sfeer luchthartig en komisch te houden, maar op sommige momenten gaat de illusie in rook op en zien we de uitzichtloosheid van het systeem waar ze zich in bevindt. Dit creëert een grijpende spanning omdat we de afgrond steeds dichterbij zien komen, maar niet aan het afremmen zijn.
2. Actrice Nienke Plas, hoewel ze nog weinig ervaring heeft als actrice, een ongelooflijk gevoelig en gelaagd karakter neerzet. Er zit een losheid en vrije geest in haar spel die ongeforceerd aanvoelt, en toch zie je in haar ogen ook hoe moeilijk ze het echt heeft met de situatie.
3. Treat Her Like A Lady als een instant classic voelt. Het pakt de sfeer van Nederlandse films uit de jaren '90 en '00. Waar van moderne films vaak wordt gezegd dat ze niet meer zo creatief, vrij of kleurrijk zijn, heeft deze film dat allemaal plus de diepgang. Zo noemt regisseur Paloma Aguilera Valdebenito de film zelf: “Een politiek en sociaal maatschappelijk onderwerp verpakt in een suikerspin".
1. Treat Her Like A Lady is een erg persoonlijke film van regisseur Valdebenito en veel van het scenario is gebaseerd op haar eigen jeugd. Zo werkte haar vader ook op een boot en verkochten ze samen de vis die hij ving, en is haar moeder (in haar eigen woorden) “de allerbeste sjoemelaar” die zij kent.
2. De titel van de film had eerder Daar Ga Je moeten worden. Dit refereert aan wat Amsterdammers tegen elkaar zeggen wanneer ze proosten. Echter werd de scène waarin dit gebeurde uit de film geknipt. Uiteindelijk werd de film vernoemd naar het liedje van de Cornelius Brothers & Sister Rose dat speelt tijdens de scène in de beauty salon.
3. De film is bijna helemaal in chronologische volgorde gefilmd. Dit vond Valdebenito fijn voor de acteurs met de verhaalopbouw. Zo konden ze in een logisch ritme toewerken naar het emotionele hoogtepunt van de film.
“Kijk me ‘s aan... We hebben geen hulp van niemand nodig.”
Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms - zoals deze.
Vanaf €6,99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.