Voor de meisjes
Sluit je aan bij Cinetree
Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms.
Vanaf €6.99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.
Twee bevriende stellen gaan traditiegetrouw ieder jaar naar hun gezamenlijke huis in de Alpen, maar dit jaar pakt het heel anders uit dan gedacht. De twee dochters komen in een hevig ongeluk terecht en moeten in het ziekenhuis vechten voor hun leven. De toch al fragiele vriendschap tussen de ouders begint in rap tempo af te brokkelen als angst, bezorgdheid en oud zeer de overhand nemen. Voor de meisjes is een moreel grijs en ijzersterk drama van eigen bodem, waarin het doel uiteindelijk alle middelen heiligt.
Must-see, omdat:
1. Voor de meisjes heel kundig balanceert op het randje van thriller en comedy, maar nooit doorslaat in zijn toon.
2. De angsten en zorgen van de ouders sterk worden vertolkt door onder anderen Fedja van Huêt en Thekla Reuten. Die laatste won dan ook terecht een Gouden Kalf voor beste acteur.
3. De film, ondanks de absurde gebeurtenissen, rake vragen stelt over hoe ver je als ouder kan en wil gaan om je eigen kind te redden.
Film in feiten
1. Voor de meisjes is gebaseerd op het boek We doen wat we kunnen, van Lykele Muus.
2. Regisseur Mike van Diem won met zijn speelfilmdebuut Karakter (1997) een Oscar voor beste buitenlandse film. Nederland heeft in totaal maar drie Oscars in deze categorie.
3. Voor de meisjes was de openingsfilm op het Nederlands Filmfestival in 2025 en won hier maar liefst drie Gouden Kalveren.
Erik (Voor de meisjes)“Ik heb iets wat jij heel graag zou willen hebben. Sterker nog, waar jij een moord voor zou willen plegen.”
Deze films werden ook geselecteerd door Cinetree
Sluit je aan bij Cinetree
Altijd toegang tot een afwisselende filmselectie én 30% korting op alle huurfilms.
Vanaf €6.99 per maand na proefperiode. Altijd opzegbaar.